>> Informacje o firmie

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne SENSOR od 35 lat specjalizuje się w produkcji profesjonalnej aparatury diagnostycznej do pomiaru i analizy drgań maszyn, wyważania dynamicznego,ciągłego monitorowania poziomu drgań bezwzględnych i względnych,przemieszczeń, obrotów itp.
Kilkaset torów pomiarowych naszej produkcji, znajdujących się w eksploatacji w polskich elektrowniach, hutach, kopalniach oraz w przemyśle maszynowym, jest świadectwem jej dobrej jakości,niezawodności i przydatności. Aktualnie produkowana przez nas aparatura umożliwia:

  • pomiary poziomu oraz ciągłe monitorowanie drgań bezwzględnych oraz względnych maszyn i konstrukcji w całym zakresie prędkości obrotowych występujących w warunkach przemysłowych, ze szczególnym uwzględnieniem średnich maszyn jak: wentylatory, turbosprężarki, turbopompy, silniki, przekładnie itp.
  • analizę drgań maszyn, (analizatory analogowe oraz komputerowe)
  • wyważanie dynamiczne wirników maszyn, tak w łożyskach własnych, jak i na wyważarkach stacjonarnych
  • pomiary oraz monitorowanie drgań względnych wałów maszyn (trajektoria osi czopa wału)
  • pomiary przesunięć fazowych, zdejmowanie charakterystyk dynamicznych zespołów maszynowych
  • pomiary dużych przesunięć oraz ciśnień statycznych i dynamicznych (układy regulacji turbozespołów)
  • pomiary cyfrowe prędkości obrotowej o dużej szybkości działania z zapamiętywaniem wartości ekstremalnych

Wszystkie urządzenia pomiarowe naszej produkcji są wykonywane i kalibrowane w oparciu o aktualnie obowiązujące normy. Oprócz produkcji nowych urządzeń pomiarowych oferujemy usługi z zakresu serwisu urządzeń pomiarowych do kontroli drgań producentów; tak krajowych jak i zagranicznych: Philips, Reutlinger, Siemens, IRD, AEI, VibroMeter, jak również doradztwo w zakresie doboru optymalnych zestawów pomiarowych do różnych celów metrologicznych.


Logo Philips Logo Siemens Logo Vibrometer
KALSENS - kalkulator pomiarowy on-line Kalkulator pomiary
tel. +48 (42) 659 47 74 , fax. +48 (42) 659 45 50
 Copyright © 1989-2024 SENSOR
pl |